Nieuws

mei
27

€ 2,8 miljoen subsidie voor isolatie Drentse koopwoningen

Het doel van deze onlangs al aangekondigde nieuwe regeling is het ondersteunen van energiebesparende isolatiemaatregelen bij particuliere woningen, omdat niet alle eigenaar-bewoners over voldoende financiële middelen beschikken en woningisolatie bijdraagt aan een lagere energierekening voor minder draagkrachtige eigenaar-bewoners.

Subsidie kan worden aangevraagd door eigenaar-bewoner(s) van een Drentse koopwoning, met een geregistreerd inkomen dat in het jaar voorafgaand aan de subsidieaanvraag (gezamenlijk) lager is dan € 56.910.

Uitgesloten van de regeling zijn eigenaar-bewoners van een koopwoning gelegen in de gemeenten Aa en Hunze, Noordenveld of Tynaarlo. Deze eigenaar-bewoners kunnen namelijk al gebruikmaken van de Subsidieregeling isolatie en ventilatie gebouwen, woonboten en woonwagens provincie Groningen en de gemeenten Aa en Hunze, Noordenveld en Tynaarlo (IVGWW).

Subsidie kan worden aangevraagd voor de aanschaf van en het door een bouwbedrijf in een koopwoning laten aanbrengen van isolatiemaatregelen, voor één of meer van de volgende typen energiebesparende maatregelen:

  • spouwmuurisolatie;
  • gevelisolatie;
  • vloerisolatie;
  • bodemisolatie;
  • dakisolatie;
  • zolder- of vlieringvloerisolatie;
  • glasisolatie;
  • isolerende buitendeuren.

De subsidie bedraagt maximaal 100% van de subsidiabele kosten tot een maximum van € 2500.

Aanvragen kunnen van 2 juni 2026 tot en met 31 december 2026 worden ingediend bij het Samenwerkingsverband Noord-Nederland (SNN). Het subsidieplafond van € 2,8 miljoen wordt verdeeld op volgorde van datum van binnenkomst van de aanvragen.

Terug naar overzicht