Nieuws
25
Versoepeling Innovatieprogramma Onderwijshuisvesting
Het doel van de regeling is bij te dragen aan het Innovatieprogramma Onderwijshuisvesting, waarin vanuit thematische leerlabs op basis van een lerende, monitorende en onderzoekende opzet binnen bouwprojecten kennis wordt ontwikkeld over innovatievraagstukken met als doel het sneller en kostenefficiënter realiseren van toekomstbestendige schoolgebouwen die hoog presteren op het gebied van duurzaamheid, gezond binnenklimaat, adaptiviteit en inclusie.
Voor deelname aan leerlab 1 en 2 is vereist dat minimaal 66% van de leerlingen van alle vestigingen binnen een bundel ingeschreven staat op een vestiging met een positieve achterstandsscore. Een bundel bestaat uit drie bouwprojecten. Niet elke deelnemende vestiging heeft een positieve achterstandsscore nodig. Het gaat om het gemiddelde van alle vestigingen van de drie bouwprojecten binnen dezelfde bundel.
Leerlab 2, bestaande uit renovatieprojecten, biedt plek voor vijf bundels waaronder één bundel die toeziet op het voortgezet onderwijs met uitzondering van het praktijkonderwijs. Hoewel na publicatie van de regeling meer dan vijf maanden zijn verstreken, is er geen zicht op een bundel, gericht op het voortgezet onderwijs die voldoet aan de voorwaarde.
Bij het programmabureau Ruimte-OK hebben zich wel schoolbesturen gemeld met interesse voor deelname aan leerlab 2 met een bouwproject dat toeziet op renovatie binnen het voortgezet onderwijs (vbo, mavo, havo, en vwo), maar de hierbij betrokken vestigingen hebben geen of in onvoldoende mate een positieve achterstandsscore. Hoewel deze schoolbesturen onderling wel een bundel kunnen vormen, kunnen zij op bundelniveau niet aan de specifieke voorwaarde met betrekking tot de achterstandsscore voor deelname voldoen.
De kans dat schoolbesturen zich alsnog melden voor renovatie van een vestiging met een positieve achterstandsscore waarmee een bundel kan worden gevormd, is zo vlak voor het sluiten van het aanvraagtijdvak zeer gering.
Het is in het belang van het programma dat binnen leerlab 2 ook scholen binnen het voortgezet onderwijs deelnemen, omdat anders in de eerste tranche het voortgezet onderwijs onevenredig ondervertegenwoordigd is en de doelstelling van leerlab 2 om te komen tot een processtandaard voor renovatie binnen het voortgezet onderwijs niet wordt bereikt.
Omdat de sluiting van het aanvraagtijdvak snel nadert, is daarom besloten tot versoepeling van de specifieke voorwaarde van de positieve achterstandsscore voor uitsluitend de bundel renovatie binnen het voortgezet onderwijs, met uitzondering van praktijkonderwijs. Deze versoepeling geldt niet voor leerlab 1 en niet voor de bundels binnen leerlab 2 bestaande uit bouwprojecten die toezien op renovatie binnen het primair onderwijs en praktijkonderwijs.
Er is niet gekozen voor verlenging van het aanvraagtijdvak omdat het niet reëel is dat een schoolbestuur zich alsnog meldt met een bouwproject dat nog niet eerder in beeld was en verlenging dan onnodig vertragend werkt op de start van alle bouwprojecten van alle leerlabs binnen het programma.
Bij de aanvraag voor deelname binnen leerlab 2, welke toeziet op renovatie binnen het voortgezet onderwijs met uitzondering van praktijkonderwijs, is het kortom niet meer nodig dat binnen de bundel waar de aanvraag deel van uitmaakt, minimaal 66% van de leerlingen van alle vestigingen binnen deze bundel ingeschreven staat op een vestiging met een positieve achterstandsscore.
Hoewel voor deelname deze voorwaarde geen vereiste meer is, krijgt een eventuele bundel die hier wel aan voldoet, voorrang bij loting ten opzichte van de bundel die hier niet aan voldoet. Daarmee wordt voorkomen dat een eventuele bundel die wel aan deze voorwaarde voldoet, en waarvoor de betrokken schoolbesturen nog een subsidieaanvraag willen doen, zou worden benadeeld door de versoepeling van de voorwaarde.
Terug naar overzichtContactgegevens
InnoFunding B.V.
Nieuwe Gracht 7
2011 NB Haarlem
Mail: info@innofunding.nl
