Nieuws

feb
25

Letterenfonds komt met overbruggingsregeling voor auteurs

Het doel van deze nieuwe regeling is het bieden van tijdelijke ondersteuning aan auteurs die nadelige gevolgen ondervinden van de per 1 januari 2026 in werking getreden regeling Projectsubsidies voor makers van boeken (LETTER-PMB).

Aanvragers kunnen op basis van deze overbruggingsregeling eenmalig subsidie ontvangen in de volgende situaties:

  • de aanvrager heeft voor een boekpublicatie subsidie aangevraagd op grond van de regeling Projectsubsidies voor makers van boeken en deze aanvraag is op basis van inhoudelijke of budgettaire gronden afgewezen: de hoogte van het subsidiebedrag op basis van deze overbruggingsregeling is voor deze gevallen bepaald op 75% van het ijkbedrag, maar minimaal € 12.500;
  • de aanvrager kan voor een boekpublicatie geen subsidie ontvangen op grond van de regeling Projectsubsidies voor makers van boeken vanwege de eis dat de aanvrager op het moment van aanvragen geen gesubsidieerd project onder handen mag hebben waarvan het te schrijven boek nog niet is gepubliceerd: de hoogte van het subsidiebedrag op grond van deze overbruggingsregeling is voor deze gevallen bepaald op € 12.500;
  • de aanvrager heeft voor een boekpublicatie subsidie ontvangen op grond van de regeling Projectsubsidies voor makers van boeken, maar het verleende bedrag voor deze boekpublicatie is lager dan het ijkbedrag: de hoogte van het subsidiebedrag op basis van deze overbruggingsregeling is voor deze gevallen bepaald op 75% van het ijkbedrag, minus het voor de boekpublicatie verleende subsidiebedrag op grond van de regeling Projectsubsidies voor makers van boeken.

Voor de regeling is € 1.960.000 beschikbaar. Aanvragen kunnen tot en met 1 december 2027 doorlopend worden ingediend bij het Nederlands Letterenfonds en worden behandeld op volgorde van binnenkomst.

Terug naar overzicht