Nieuws
23
TechBridge-oproep voor duurzame batterijen op komst
Voor Nederland valt de oproep onder de regeling Internationaal innoveren (IISIO) en wordt gefinancierd vanuit het Nationaal Groeifonds (NGF) project Material Independence and Circular Batteries (MICB).
Het doel van de oproep is het opzetten van R&D-samenwerkingen van Nederlandse ondernemers, kennisinstellingen en onderzoeksorganisaties met innovatieve partners uit Duitsland, gericht op de ontwikkeling, het prototypen en het testen van duurzame batterijtechnologieën en batterijproductie.
Aanvragen kunnen worden ingediend door een consortium dat bestaat uit minimaal één bedrijf uit Nederland en één bedrijf uit Duitsland. Daarnaast kunnen ook andere organisaties deelnemen als projectpartners, zoals kennisinstellingen. Geen enkele organisatie of deelnemend land mag meer dan 70% van de totale subsidiabele projectkosten voor zijn rekening nemen.
Het project moet passen binnen de reikwijdte van de oproep en gericht zijn op civiele toepassingen en het project moet door technologische samenwerking duidelijke voordelen en toegevoegde waarde opleveren. Het samenwerkingsproject moet gericht zijn op het onderzoeken of ontwikkelen van een innovatief product, proces of dienst, met als doel de resultaten te commercialiseren.
Projectpartners uit Duitsland kunnen financiering krijgen als zij voldoen aan de regels en voorwaarden van de financieringsorganisatie in eigen land (Projektträger Jülich). In Nederland is RVO de financieringsorganisatie.
Voor Nederland geldt dat de subsidie maximaal € 2 miljoen per project bedraagt. De maximale projectduur is 36 maanden. Alleen onderzoeks- en ontwikkelingsactiviteiten worden gefinancierd. De overige kosten moeten de deelnemende partijen via een eigen bijdrage financieren.
De nationale subsidiepercentages zijn voor onderzoeksactiviteiten maximaal 45% (mkb), 35% (industrie) en 50% (universiteiten en kennisinstellingen). Voor ontwikkelingsactiviteiten gaat het om 35% (mkb), 25% (industrie) en 25% (universiteiten en kennisinstellingen).
Nederlandse aanvragers kunnen van 1 oktober 2026 tot en met 19 januari 2027 een nationaal projectvoorstel indienen bij RVO. Om in Duitsland voor subsidie in aanmerking te komen, moet de Duitse partner een nationale aanvraag indienen bij Projektträger Jülich (PTJ).
Zie voor meer informatie: https://www.rvo.nl/subsidies-financiering/techbridge/oproep-duitsland-2026-battery-technologies-manufacturing
Terug naar overzichtContactgegevens
InnoFunding B.V.
Nieuwe Gracht 7
2011 NB Haarlem
Mail: info@innofunding.nl
