Nieuws

jan
23

Aanvraagtijdvak SLIM-scholingssubsidie op komst

Zodra de regelwijziging gereed is, wordt deze gepubliceerd in de Staatscourant, zo meldt Uitvoering Van Beleid (UVB). Na publicatie van de regelwijziging wordt ook de informatie op de website van UVB aangepast.

In de tussentijd is het wel mogelijk om alvast subsidiabele scholing uit het scholingspakket in te kopen. Daarbij gelden de volgende uitgangspunten:

  • scholing moet zijn ingekocht binnen de subsidiabele periode die is opgenomen in het scholingspakket;
  • scholing mag niet eerder zijn gestart dan de datum 'subsidiabel vanaf' die is opgenomen in het scholingspakket;
  • scholing moet uiterlijk gestart zijn binnen dertien weken na indiening van subsidieaanvraag.

Totdat het nieuwe aanvraagtijdvak is opengesteld, is het volgens UVB dus mogelijk om zowel subsidiabele scholing in te kopen als te starten met de scholing.

Zie ook: https://www.uitvoeringvanbeleidszw.nl/actueel/nieuws/2026/01/23/informatie-nieuw-aanvraagtijdvak-slim-scholingssubsidie-individuele-werkgevers-en-gastouderbureaus

Over de regeling
Het doel van de SLIM-Scholingssubsidie is het stimuleren van scholing voor maatschappelijk cruciale sectoren. De SLIM-Scholingssubsidie is één van de twee onderdelen van de Stimuleringsregeling voor leren en ontwikkelen in mkb-ondernemingen (SLIM) en is opgenomen in Hoofdstuk 3 (Subsidieverstrekking ten behoeve van scholing in sectorale ontwikkelpaden) van deze regeling.

Terug naar overzicht