Nieuws

jan
19

Nieuwe subsidietender voor windpark op zee

De subsidie is nodig om ervoor te zorgen dat de ontwikkeling van windenergie op zee door kan blijven gaan, zo meldt RVO. Door stijgende kosten en minder vraag naar elektriciteit dan eerder verwacht, staat de ontwikkeling van windenergie op zee onder druk. Windparkontwikkelaars hebben daardoor minder zekerheid dat ze de kosten van het windpark terugverdienen.

RVO heeft in oktober 2025 dan ook geen aanvragen binnengekregen voor de bouw en exploitatie van het nieuwe windpark Nederwiek I-A. De nu aangekondigde nieuwe subsidie moet ontwikkelaars aanmoedigen wél een vergunning aan te vragen voor windpark IJmuiden Ver Gamma-A.

Er is dus € 2,5 miljard subsidie gereserveerd voor dit windpark. Van dit bedrag komt € 0,9 miljard uit het Klimaatfonds. De overige € 1,6 miljard komt uit de Stimuleringsregeling Duurzame Energieproductie en Klimaattransitie (SDE++). Het budget resulteert in een maximaal tenderbedrag per opgewekte megawattuur energie van € 104. De winnende vergunningaanvraag bepaalt met haar bod of dit totale bedrag daadwerkelijk nodig is.

Later dit jaar beslist het ministerie van Klimaat en Groene Groei (KGG) overigens of er nog een tweede vergunningsronde opent voor nog een kavel van 1 GW, zo meldt RVO.

Reageren op concept subsidieregeling
Windparkontwikkelaars kunnen tot 27 februari 2026 reageren op de concept subsidieregeling via een marktconsultatie op Internetconsultatie.nl. Na deze consultatie wordt de definitieve regeling vastgesteld en gepubliceerd in de Staatscourant.

Kijk voor meer informatie op: https://www.rvo.nl/nieuws/tender-opent-voor-windpark-op-zee-2026

Terug naar overzicht