Nieuws

jul
18

€ 87 miljoen voor Stimulering bouw en onderhoud van sportaccommodaties

Voor de Subsidieregeling stimulering bouw en onderhoud sportaccommodaties komt in 2019 een budget beschikbaar van € 87 miljoen. Aanvragen kunnen vanaf 2 januari 2019 online worden ingediend en worden op volgorde van binnenkomst behandeld. 20% van de kosten voor de bouw en het onderhoud van sportaccommodaties, het beheer ervan en de aanschaf en het onderhoud van sportmaterialen worden gesubsidieerd. De subsidieaanvraag is minimaal € 5.000 en mag niet hoger zijn dan € 2.500.000 per kalenderjaar.

Daarnaast is er een aanvullende subsidie van 15% van de kosten van maatregelen voor energiebesparing en toegankelijkheid. Welke maatregelen dit zijn, staat in deze bijlage.

 

De regeling is bedoeld voor amateursportorganisaties en niet voor beroepssporten. Een activiteit mag vanaf 1 januari 2019 plaatsvinden en niet óók via een andere regeling subsidie ontvangen. De subsidie geldt voor een een periode van ten hoogste drie jaar. 

 

Vanaf 1 januari 2019 wordt de btw-sportvrijstelling verruimd. Hiermee vervalt, in de meeste gevallen, ook de mogelijkheid om btw te verrekenen. Dit leidt bij gemeenten, sportverenigingen en sportstichtingen tot een groot financieel nadeel. Om de ontwikkeling en instandhouding van sportaccommodaties te kunnen blijven stimuleren, wordt in januari volgend jaar de Subsidieregeling stimulering bouw en onderhoud sportaccommodatie geopend. Deze wordt binnenkort gepubliceerd in de Staatscourant.

Terug naar overzicht