Cookievoorkeuren
InstellingenIk ga akkoord

Nieuws

sep
17

Noord-Holland wijzigt subsidieregeling energiehubs

Door de nu vastgestelde wijziging kunnen ook bestaande samenwerkingsverbanden en gemeenten (voor een collectief) subsidie aanvragen. Ook vervalt het onderscheid in ontwikkelfases.

De wijziging wordt binnenkort officieel gepubliceerd in het Provinciaal Blad. Zie ook: https://www.noord-holland.nl/bestanden/pdf/Bestuur/GS-besluitenlijst%2016%20september%202025.pdf

Over de regeling
Het doel van de regeling is het stimuleren van de ontwikkeling van energiehubs. Energiehubs zijn slim gestuurde, decentrale energiesystemen waarin verduurzaming van het energiesysteem voor een gebied mogelijk wordt gemaakt en tegelijk het bovenliggende energiesysteem wordt ontlast of versterkt, door lokaal zoveel mogelijk vraag en aanbod van verschillende energiedragers in balans te brengen door lokale productie, consumptie, opslag en het omzetten van energie te combineren.

Terug naar overzicht