Nieuws

jul
17

Aanvraagproces WBSO wijzigt per 2018

Het aanvraagproces van de WBSO gaat veranderen. Een team van RVO heeft samen met de klant het aanvraagproces van de WBSO bekeken en is met een aantal aanbevelingen gekomen. Deze zomer gaat RVO de plannen verder uitwerken. De veranderingen gaan waarschijnlijk gelden voor het aanvraagprogramma vanaf 2018.

De plannen voor deze zomer zijn:

  • Het offline WBSO-aanvraagprogramma verdwijnt: het programma is verouderd en voldoet niet meer aan moderne functionaliteitseisen. Het werkt alleen op Microsoft Windows en klant(contact)gegevens worden niet automatisch ingevuld. Het nieuwe online aanvraagprogramma moet in de browser werken en gegevens automatisch invullen;
  • Nieuw projectformulier (pdf): om toch een aanvraag offline voor te bereiden, kan voortaan een nieuw projectformulier (pdf) worden gebruikt. Hierin kunnen offline alle projectvragen worden ingevuld. De pdf wordt vervolgens makkelijk geïmporteerd in het online WBSO-aanvraagprogramma in eLoket. Dit verkort de online tijd. De antwoorden in het projectformulier komen in uw online aanvraag. Vervolgens vult u de overige vragen online in. Met de pdf kunt u alleen nieuwe projecten importeren. Het is niet mogelijk om hierin oude of lopende projecten te wijzigen;
  • Verbeteren van de importfunctie in eLoket: individuele projecten kunnen straks ook uit een vorige aanvraag gekopieerd worden naar een nieuwe WBSO-aanvraag. Tot nu toe kon alleen een gehele vorige aanvraag gekopieerd worden, inclusief alle projecten;
  • Aanpassen van de vragen: Vragen die voor de beoordeling of statistiek niet gebruikt worden, zullen worden verwijderd. RVO vergroot sommige invoervelden, zodat er meer ruimte voor tekst is. Sommige vragen en toelichtingen worden geherformuleerd voor meer duidelijkheid.

Als u nog nooit eerder WBSO heeft aangevraagd, dan volgt u voor 2018, automatisch de vernieuwde aanvraagprocedure. Heeft u eerder WBSO aangevraagd en wilt u ook in 2018 WBSO aanvragen? Dan maakt u straks alleen gebruik van het online WBSO-aanvraagprogramma in eLoket. Daar staat de oude aanvragen voor u klaar.
U kunt op twee manieren nieuwe projecten toevoegen aan uw aanvraag: 1) Rechtstreeks invullen in het online WBSO-aanvraagprogramma of 2) Importeren van een ingevuld projectformulier (pdf) in het online WBSO-aanvraagprogramma.

 

In augustus 2017 wordt duidelijk of de plannen te realiseren zijn in het WBSO-aanvraagprogramma voor 2018.

Terug naar overzicht