Nieuws

jun
16

SCI blikt vooruit op nieuwe CIIIC-mogelijkheden

De regeling is bestemd voor consortia van makers, producenten, instellingen en onderzoekers die met een tweejarig activiteitenprogramma via artistiek en ontwerpend onderzoek werken aan de ontwikkeling en toepassing van immersieve ervaringen oftewel immersive experiences (IX).

Bij IX gaat het om producties op het snijvlak van storytelling, kunst en technologie waarbij zowel in beeld als geluid sprake is van immersie en vaak ook van interactie. Hieronder vallen onder andere virtual reality (VR), augmented reality (AR), mixed reality (MR), virtuele werelden en fysieke omgevingen die inspelen op de zintuiglijke ervaring van de gebruiker. De producties kunnen zich manifesteren in de vorm van onder meer installaties en performances.

In 2025 en 2026 kregen nieuwe consortia de mogelijkheid om aan te vragen voor de Regeling ADRIE. Vijf consortia werden al geselecteerd en werken nu aan de uitvoering van hun tweejarige activiteitenprogramma's. SCI blikt nu vooruit op 2028 en 2029 en verwijst naar andere regelingen die interessant zijn in de tussentijd.

Volgende fase
De eerstvolgende aanvraagmogelijkheden voor de Regeling ADRIE volgen naar verwachting in 2028 en 2029. Op basis van deze rondes hoopt SCI opnieuw maximaal tien consortia te ondersteunen in de realisatie van tweejarige activiteitenprogramma’s, waarvan de uitvoering in 2029-2030 of in 2030-2031 zal plaatsvinden. Dit staat nog niet definitief vast, want de uitvoering is afhankelijk van de financiering voor de tweede fase van de CIIIC door het Nationaal Groeifonds.

Wat kan er nu?
In de tussentijd biedt een andere uitvoeringspartner binnen de CIIIC mogelijkheden voor consortia die interesse hebben om in 2028 of 2029 aan te vragen bij de Regeling ADRIE. Regieorgaan SIA voert in 2026 en 2027 namelijk drie financieringsregelingen uit met een focus op praktijkgericht onderzoek door onderzoekers aan hogescholen, universiteiten en andere onderzoeksinstellingen in samenwerking met mkb'ers en/of publieke organisaties.

Deze regelingen zijn volgens SCI mogelijk interessant voor consortia die een aanvraag willen indienen voor de Regeling ADRIE en daarvoor eerst een vooronderzoek willen uitvoeren. Ook kunnen de regelingen van waarde zijn voor al ondersteunde consortia wanneer de uitvoering van een activiteitenprogramma binnen de Regeling ADRIE heeft uitgewezen dat er meer onderzoek nodig is. Het gaat bij deze regelingen om de CIIIC Start, de CIIIC Kern en de CIIIC Pro.

Meer informatie
Kijk voor meer informatie op: https://www.stimuleringsfonds.nl/nieuws/vooruitblik-regeling-artistic-design-research-for-immersive-experiences

Terug naar overzicht