Nieuws
16
Nieuwe Cross-over programma NWO open in april of mei
In april/mei dit jaar opent NWO de call binnen het nieuwe programma Cross-over. NWO financiert met het programma onderzoek in publiek-private samenwerking (PPS) gericht op het bereiken van significante impact op maatschappelijke uitdagingen, waarbij de onderzoeksthema's meerdere topsectoren verbinden. De deadline voor een Expression of Interest is waarschijnlijk in oktober of november 2018. Er komt een budget beschikbaar van € 40 miljoen. De bijdrage ligt tussen de € 5 en de € 10 miljoen.
Met dit programma wil NWO het Nederlandse kennis- en innovatiesysteem versterken met hoogwaardig wetenschappelijk onderzoek. Wetenschappers uit verschillende disciplines worden gestimuleerd om grote vraagstukken gezamenlijk te benaderen en de verbinding met toepassingsgericht onderzoek te leggen. Waar onderzoekers samen werken aan vragen die afzonderlijke kennisterreinen overstijgen, kunnen zij elkaar inspireren en kan grote vooruitgang geboekt worden.
In vergelijking met de 'reguliere' topsectoroverstijgende publiek-private samenwerkingen bestrijken de beoogde projecten in het Cross-over programma een breder palet van topsectoren en andere onderzoeksagenda's. Het beschikbare budget per project is aanzienlijk hoger. NWO heeft de verwachting dat met deze nieuwe vorm van samenwerken onderzoek met een grote maatschappelijke/economische impact tot stand komt.
Terug naar overzichtContactgegevens
InnoFunding B.V.
Nieuwe Gracht 7
2011 NB Haarlem
Mail: info@innofunding.nl