Nieuws
14
€ 100 miljoen extra subsidie voor natuurbeheer
Natuurbeheerders, zoals terreinbeherende organisaties (tbo’s) en particuliere beheerders, kunnen met deze extra impuls voor het Subsidiestelsel Natuur en Landschap (SNL) aan de slag met noodzakelijke beheermaatregelen, zoals onderhoud van bossen, het uitbaggeren van watergangen en het maaien van terreinen (door machines, schapen of andere begrazers).
De natuurbeheerders vragen bij de provincies SNL-subsidie aan om zich in te kunnen zetten voor goed beheer om de doelen voor het gebied te kunnen realiseren. Omdat uit een externe evaluatie is gebleken dat de kosten voor het natuurbeheer zijn gestegen, zijn extra middelen nodig voor adequaat natuurbeheer.
Goed natuurbeheer is, naast systeemherstelmaatregelen en het terugdringen van drukfactoren op natuur, één van de schakels die kunnen helpen bij het weer op gang brengen van de vergunningverlening.
Het Rijk en de provincies werken ook toe naar een Natuurpact 2.0. Hierin zullen nieuwe structurele afspraken over het natuurbeleid worden gemaakt, waaronder de financiering van natuurbeheer, zo meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN).
Zie ook: https://www.rijksoverheid.nl/actueel/nieuws/2026/10/13/100-miljoen-extra-voor-natuurbeheer-in-2027
Terug naar overzichtContactgegevens
InnoFunding B.V.
Nieuwe Gracht 7
2011 NB Haarlem
Mail: info@innofunding.nl
