Nieuws
12
Subsidie voor zorggeschikte woningen aangepast open
Daarnaast zijn diverse nieuwe weigeringsgronden in de regeling opgenomen en is – ter voorkoming van onduidelijkheid over het startmoment – nu expliciet bepaald dat de subsidieaanvrager niet mag starten met de bouw of transformatie van de woningen vóórdat de subsidie is verleend. Ten slotte betreft de nu bekendgemaakte wijziging het herstel van een fout in de wettekst.
Het doel van de regeling is het stimuleren van de totstandkoming van zorggeschikte wooneenheden in geclusterde woonvormen, met een huur tot maximum huurgrens. De zorggeschikte woningen zijn bedoeld voor mensen die intensieve zorg nodig hebben (Wlz-indicatie) en in de huidige situatie vaak naar een verpleeghuis gaan.
Subsidieplafond en aanvraagperiode 2026
Zoals al aangekondigd betreft het subsidieplafond voor 2026 € 80 miljoen. Aanvragen voor dit budget kunnen worden ingediend van 18 mei 2026 (9.00 uur) tot en met 18 december 2026 (17.00 uur). Het subsidieplafond wordt verdeeld op volgorde van binnenkomst van complete aanvragen.
Nieuwe weigeringsgronden
Er zijn nieuwe weigeringsgronden in de regeling opgenomen om te voorkomen dat voor hetzelfde project in een latere aanvraagronde opnieuw subsidie wordt aangevraagd met het oog op mogelijk gunstiger voorwaarden, terwijl reeds eerder subsidie is aangevraagd of verleend.
In eerdere aanvraagrondes is gebleken dat aanvragers voor hetzelfde project opnieuw een aanvraag indienden, terwijl een eerdere aanvraag nog in behandeling was, al tot subsidieverlening had geleid, of was ingetrokken met het oog op herindiening in een latere aanvraagronde onder gewijzigde voorwaarden. Dit leidde tot onduidelijkheid in de uitvoering en tot een verhoogde uitvoeringslast, onder meer als gevolg van bezwaar- en beroepsprocedures tegen weigeringen.
Daarom is nu bepaald dat een aanvraag wordt geweigerd indien voor hetzelfde project al subsidie is verleend, nog niet afwijzend is beslist op een eerdere aanvraag, of een eerdere aanvraag is ingetrokken. Hierop geldt een uitzondering indien de eerdere aanvraag is afgewezen of indien de nieuwe aanvraag betrekking heeft op een andere, duidelijk te onderscheiden fase of deelactiviteit van het project.
Indien een eerdere aanvraag is afgewezen, is geen sprake van subsidieverlening en staat het aanvragers vrij om, al dan niet na aanpassing of verbetering van het projectvoorstel, opnieuw een aanvraag in te dienen in een volgende aanvraagronde. Daarmee wordt voorkomen dat een eerdere afwijzing een blijvende uitsluiting tot gevolg heeft.
Herstel van fout in de wettekst
Bij een eerdere wijziging is de hoogte van de maximale subsidie voor een rollatorgeschikte wooneenheid met twee of meer kamers die niet beschikbaar is voor mensen met een Wlz-indicatie onterecht verlaagd van € 5000 naar € 3000. Dat wordt nu weer hersteld naar € 5000.
Contactgegevens
InnoFunding B.V.
Nieuwe Gracht 7
2011 NB Haarlem
Mail: info@innofunding.nl
