Nieuws
12
ZonMw-oproep 'samen leren en doen voor de jeugd'
Deze oproep, 'Samen leren en doen voor de jeugd', stimuleert het doen wat werkt en het stoppen met wat niet werkt in de jeugdhulp en de pedagogische basis. Daarbij staat bestaande kennis centraal en wordt gewerkt aan de thema’s van de Leeragenda van kwaliteit en Blijvend leren. Hierbij is de wettelijke taak van gemeenten en jeugdhulpaanbieders belangrijk. Zij moeten volgens de Jeugdwet goede hulp leveren en systematisch werken aan betere kwaliteit van jeugdhulp die aansluit op de leefwereld van kinderen, jongeren en hun gezin.
Aanvragen kunnen worden ingediend door kenniswerkplaatsen Jeugd en andere bestaande consortia in het jeugddomein. De projectgroep bestaat minimaal uit een bestaande gelijkwaardige samenwerking met jongeren en ouders, praktijkorganisaties, gemeenten, een hogeschool en een universiteit. Afhankelijk van het vraagstuk zijn naast deze partners ook relevant:
- praktijkorganisaties en werkplaatsen die zich richten op de bredere context en het versterken van de pedagogische basis;
- professionals op de werkvloer, managers en bestuurders voor de samenhang tussen kwaliteitsverbetering op verschillende lagen;
- voor het vakkundig (de)implementeren is deskundigheid op het gebied van (de)implementatie en veranderkundigheid voorwaardelijk, bijvoorbeeld vanuit kennisinstituten, hogescholen en universiteiten;
- mbo-instellingen.
Het eindresultaat van het project is één van deze opties:
- stoppen met doen wat niet werkt (de-implementatie);
- doorvoeren van doen wat wel werkt (implementatie);
- een combinatie van beide.
Deze veranderingen krijgen een vaste plek in het beleid, de praktijk en de beroepsopleidingen.
Het totale beschikbare subsidiebudget in deze subsidieronde bedraagt € 3 miljoen. De subsidie is maximaal € 200.000 (inclusief btw) per project, met een looptijd van maximaal 18 maanden. ZonMw streeft naar het toekennen van 15 projecten in deze ronde.
Aanvragen kunnen van 3 februari 2026 tot en met 31 maart 2026 worden ingediend via MijnZonMw.
Voor een tweede ronde voor kennisbenutting vanuit het Programma Kenniswerkplaatsen Jeugd komt nog € 1 miljoen beschikbaar, naar verwachting in het najaar van 2026.
Terug naar overzichtContactgegevens
InnoFunding B.V.
Nieuwe Gracht 7
2011 NB Haarlem
Mail: info@innofunding.nl
