Nieuws
11
Nieuwe Groningse regelingen voor evenementen gepubliceerd
De provincie Groningen heeft de Subsidieregeling grote terugkerende evenementen provincie Groningen (GTEGR) en de Subsidieregeling evenementen en arrangementen provincie Groningen (EEAGR) gepubliceerd.
Met beide eerder deze week al aangekondigde nieuwe regelingen wil de provincie het bestaande evenementenaanbod behouden en nieuwe, typisch Groningse evenementen en arrangementen ontwikkelen.
Subsidieregeling grote terugkerende evenementen
Het doel van deze regeling is om met evenementen bij te dragen aan de ontwikkeling van de provincie Groningen (Stad én Ommeland) als een belangrijke toeristische bestemming voor mensen die bovengemiddeld geïnteresseerd zijn in de combinatie van cultuur, erfgoed en bijzondere landschappen.
Subsidie kan worden aangevraagd door rechtspersonen die evenementen organiseren (evenementenorganisatoren). Subsidie kan worden aangevraagd voor het organiseren van een terugkerend en beeldbepalend evenement dat bijdraagt aan de promotionele waarde en het imago van Groningen.
De hoogte en het percentage van de subsidie zijn afhankelijk van de hoeveelheid aanvragen die voor subsidie in aanmerking komen en bedraagt nooit meer dan 25% van de subsidiabele kosten met een maximum van € 30.000.
Aanvragen kunnen tijdens een tenderperiode worden ingediend. De tenderperiode voor evenementen in 2022 loopt van 12 november 2021 tot en met 28 november 2021 (beschikbaar budget € 160.000). De tenderperiode voor evenementen in 2023 loopt van 15 oktober 2022 tot en met 15 november 2022 (beschikbaar budget € 190.000).
Subsidieregeling evenementen en arrangementen
Met deze regeling wil de provincie Groningen inzetten op versterking van het DNA van Groningen, of dit nu met eenmalige evenementen, nieuwe evenementen, kleinere of grotere (bestaande) evenementen is.
Subsidie kan worden aangevraagd door rechtspersonen die evenementen organiseren (evenementenorganisatoren). Subsidie kan worden aangevraagd voor:
- a. het organiseren van een evenement passend bij het DNA van Groningen dat fungeert als 'poort naar de omgeving'; of
- b. aanvullende toeristische activiteiten of arrangementen bij evenementen die niet voldoen aan onderdeel a óf zijn opgenomen in het Uitvoeringsprogramma Cultuur 2021-2024.
Een subsidie voor onderdeel a bedraagt maximaal 25% van de subsidiabele kosten met een maximum van € 15.000. Een subsidie voor onderdeel b bedraagt maximaal 50% van de specifieke kosten van het aantoonbaar extra inzetten van een evenement als 'poort naar de omgeving' met een maximum van € 15.000.
Aanvragen kunnen tijdens een tenderperiode worden ingediend. De eerste tenderperiode loopt van 12 november 2021 tot en met 15 januari 2022 (beschikbaar budget € 133.000).
Contactgegevens
InnoFunding B.V.
Nieuwe Gracht 7
2011 NB Haarlem
Mail: info@innofunding.nl
