Nieuws

jul
9

Subsidieregeling wonen Zuid-Holland uitgebreid

Zorggeschikte woningen
Met de Subsidieregeling wonen Zuid-Holland wil de provincie bijdragen aan de versnelde bouw van woningen met waarborg voor ruimtelijke en sociale kwaliteit. De regeling bestaat uit een flink aantal onderdelen, waaronder de nieuwe paragraaf 3B (Zorggeschikte woningen). Hoofdstuk 3 (Woonvormen senioren) bestaat daardoor nu uit de paragrafen 3A (Geclusterde woonvormen met inpandige ontmoetingsruimte) en 3B (Zorggeschikte woningen).

Op basis van het nieuwe onderdeel 3B kunnen gemeente en woningcorporaties subsidie aanvragen ter stimulering van de bouw van zorggeschikte woningen. De subsidie bedraagt € 10.000 per te realiseren gesubsidieerde zorggeschikte woning tot een maximum van € 250.000 per aanvraag.

Aanvragen kunnen worden ingediend van 15 juli tot en met 31 december 2026. Het voor deze aanvraagperiode beschikbare budget van € 1 miljoen wordt verdeeld op volgorde van binnenkomst van de aanvragen.

Woningsplitsen
Een andere in het oog springende wijziging betreft de hoofdstukken 2A (Knelpuntenpot sociale huur) en 2B (Knelpuntenpot middenhuur). In het kader van deze hoofdstukken kan voortaan ook subsidie worden aangevraagd voor woningsplitsen, oftewel het bouwkundig opdelen van een bestaande woning in twee of meer woningen waarbij ten minste één extra zelfstandige of onzelfstandige woning ontstaat.

Verhoging subsidieplafond 2026 en deelplafonds 2026
Het voor de regeling beschikbare subsidieplafond voor 2026 gaat omhoog van € 34.740.000 naar € 48.568.789. Met dit extra geld worden de volgende deelplafonds voor 2026 verhoogd of ingesteld:

  • het deelplafond van hoofdstuk 2A Knelpuntenpot sociale huur wordt verhoogd van € 20 miljoen naar € 31 miljoen;
  • het deelplafond van hoofdstuk 2B Knelpuntenpot middenhuur wordt verhoogd van € 2,5 miljoen naar € 3,2 miljoen;
  • een nieuw deelplafond van € 1 miljoen wordt ingesteld voor paragraaf 3B Zorggeschikte woningen;
  • het deelplafond van hoofdstuk 8 Versnelling realisatie asielopvang wordt verhoogd van € 965.000 naar € 1.093.789; en
  • het deelplafond van hoofdstuk 9 Stimulering flexwoningen wordt verhoogd van € 1 miljoen naar € 2 miljoen.

Terug naar overzicht