Cookievoorkeuren
InstellingenIk ga akkoord

Nieuws

mei
8

NWO kondigt nieuwe callronde Faculty of Impact aan

Bij de Faculty of Impact krijgen talentvolle onderzoekers begeleiding om hun ideeën te ontwikkelen voor de markt. Het programma is gericht op onderzoekers uit alle wetenschappelijke richtingen. Het tweejarig programma is erop gericht creatieve en baanbrekende ideeën verder te ontwikkelen en op te schalen. De nu aangekondigde nieuwe call richt zich op PhD-studenten die hun promotieonderzoek bijna hebben afgerond, maar ook op postdocs, universitair (hoofd)docenten of ander wetenschappelijk personeel.

Thema’s van callronde 2024
Vanaf 2024 richt de ronde van Faculty of Impact zich op de vijf thema’s van het missiegedreven innovatiebeleid, waarbij er jaarlijks speciale aandacht is voor twee thema’s. In 2024 zijn de twee uitgelichte thema’s:

  • Landbouw, water en voedsel: een vitaal landelijk gebied en een veerkrachtige natuur in een klimaatbestendig Nederland. Water en bodem zijn sturend, het landbouw- en voedselsysteem is duurzaam en gezond en de delta is veilig;
  • Circulaire economie: Nederland volledig circulair in 2050.

Daarnaast is er ook ruimte voor voorstellen rondom de drie andere thema’s uit het missiegedreven innovatiebeleid, namelijk:

  • Energietransitie: Nederland klimaatneutraal in 2050;
  • Gezondheid en zorg: mensen in Nederland leven vijf jaar langer gezond en er zijn 30% minder gezondheidsverschillen tussen sociaaleconomische groepen in 2040;
  • Veiligheid: Nederland is veilig en weerbaar tegen externe dreigingen en ondermijnende criminaliteit, zowel in de fysieke omgeving als het digitale domein.

Verwachte opening en budget
De opening van de nieuwe call staat gepland in juni 2024. Er zijn naar verwachting veertien fellows die kunnen deelnemen en voor ieder van hen geldt een maximaal aanvraagbedrag van € 185.000.

Kijk voor meer informatie op: https://www.nwo.nl/nieuws/vooraankondiging-nieuwe-ronde-faculty-of-impact

Terug naar overzicht