Nieuws

jul
7

€ 21 miljoen voor versnelling van agrarische wateropgaven

De GAW's zijn opgesteld in het kader van het Deltaplan Agrarisch Waterbeheer (DAW). Het DAW heeft als doel tot gebiedsgerichte oplossingen te komen voor de gezamenlijk geïdentificeerde agrarische wateropgaven rondom schoon, voldoende en ecologisch gezond water en een duurzame landbouw bedrijfsvoering.

Alleen de waterschappen komen in aanmerking. Per waterschap kan ten hoogste driemaal een aanvraag worden ingediend.

De subsidie wordt verstrekt voor de kosten die het waterschap maakt in het kader van de uitoefening van zijn taken en bevoegdheden bij het uitvoeren van een projectpakket. Tot deze kosten behoren de kosten voor:

  • de uitvoering van het projectpakket, waaronder in ieder geval de volgende maatregelen worden begrepen:
    • fysieke maatregelen, waaronder de aanschaf van middelen en de aanleg van voorzieningen waarvan het waterschap eigenaar wordt of het door een waterschap inzetten van middelen van derden tegen een marktconform tarief;
    • het organiseren van de samenwerking tussen de waterbeheerders en agrariërs;
    • het ontwikkelen of delen van kennis en geven van advies;
    • het monitoren van de voortgang van de uitvoering van de deelprojecten uit het projectpakket en waar van toepassing het meten van het effect van de uitvoering hiervan; en
  • de voorbereiding om te komen tot een projectpakket.


De deelprojecten in het projectpakket waarvoor een subsidie is verleend moeten in principe worden uitgevoerd voor 31 december 2027.

De subsidie bedraagt ten hoogste 50% van de kosten van het voorbereiden en uitvoeren van het projectpakket. In de bijlage bij de regeling is bepaald welk budget per waterschap ten hoogste beschikbaar is voor subsidie. In totaal is er € 21 miljoen beschikbaar.

Aanvragen kunnen tot en met 31 december 2025 worden ingediend bij het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat.

Terug naar overzicht