Nieuws

mrt
6

Budget SSEB Innovatie haalbaarheidsstudies overtekend

Innovatiesubsidie haalbaarheidsstudies
Inmiddels is het budget voor de innovatiesubsidie voor haalbaarheidsstudies overtekend, zo meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Het beschikbare budget is € 1 miljoen, maar er is al € 1.108.910 aangevraagd.

Men kan deze subsidie desondanks nog wel aanvragen. Tijdens de beoordeling kunnen er namelijk nog aanvragen afvallen, waardoor er weer budget vrijkomt. Daarnaast kijkt RVO na 1 juni 2026 of dit deelbudget kan worden aangevuld vanuit één van de andere onderdelen van de SSEB-regeling.

Zie ook: https://www.rvo.nl/subsidies-financiering/sseb/haalbaarheidsstudie

Aanschaf- en retrofitsubsidie
Voor de aanschafsubsidie is een budget van € 50 miljoen te verdelen. Hiervan is op 5 maart 2026 al € 15.639.675 geclaimd. Er is kortom nog € 34.360.325 beschikbaar.

Het subsidieplafond voor de retrofitsubsidie bedraagt € 3 miljoen. Van dit deelbudget is op 5 maart 2026 al € 2.674.592 aangevraagd, waardoor er nog € 325.408 beschikbaar is.

Zie ook: https://www.rvo.nl/subsidies-financiering/sseb/aanschaf en https://www.rvo.nl/subsidies-financiering/sseb/retrofit

Terug naar overzicht