Cookievoorkeuren
InstellingenIk ga akkoord

Nieuws

sep
3

€ 12 miljoen steun om medicijnresten uit water te krijgen

Een eerdere conceptversie van de regeling is begin dit jaar al bekendgemaakt in het kader van een internetconsultatie. De hierop binnengekomen reacties hebben geleid tot een aantal verbeterpunten in de regeling en de toelichting, aldus de minister.

Zo is onder meer de definitie van looptijd/einde looptijd van een project verduidelijkt. Verder is aangegeven dat de toegestane werkinstructies niet overeen komen met de verwachte methode zoals genoemd in de herziene Richtlijn Stedelijk Afvalwater. De licht aangepaste regeling zal volgens planning nu uiterlijk 1 november 2025 in werking treden en worden opengesteld voor het indienen van aanvragen.

Zie ook: https://www.rijksoverheid.nl/documenten/kamerstukken/2025/09/02/voorhang-concept-tijdelijke-subsidieregeling-stimulering-verwijdering-medicijnresten-tweede-tranche

Over de regeling
Het doel van de regeling – de opvolger van de Subsidieregeling stimulering verwijdering medicijnresten eerste tranche (SVMEDREST) – is om de implementatie en kennisontwikkeling van vergaande zuiveringstechnieken op rioolwaterzuiveringen door waterschappen te stimuleren, om medicijnresten en andere organische microverontreinigingen vergaand te verwijderen uit stedelijk afvalwater.

Subsidie kan worden aangevraagd door waterschappen, voor de kosten die zijn gemaakt voor 31 december 2028 en die direct verbonden zijn met de uitvoering van de volgende activiteiten:

  • de keuze van de vergaande zuiveringstechniek op de rioolwaterzuivering, waaronder onderzoekskosten;
  • de bouw van de vergaande zuiveringstechniek;
  • het functioneel in bedrijf stellen van de installatie van de vergaande zuiveringstechniek.

De subsidie bedraagt:

  • een vast bedrag van maximaal € 250.000 per zuiveringtechnisch werk; en
  • een variabel bedrag per zuiveringtechnisch werk dat wordt bepaald aan de hand van het aantal kubieke meter inkomend vergaand te zuiveren afvalwater berekend volgens de formule: € 0,21 x aantal m3/jaar van het gemiddelde over de drie voorgaande kalenderjaren op het moment van de aanvraag, conform bijlage I bij deze regeling.

Subsidie kan worden verstrekt tot een maximumbedrag van € 3 miljoen per zuiveringtechnisch werk.

Aanvragen kunnen van 1 november 2025 tot en met 31 oktober 2026 worden ingediend bij het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat (IenW). Het subsidieplafond van € 12 miljoen wordt verdeeld op volgorde van binnenkomst van volledige aanvragen.

Terug naar overzicht